گران قیمت ترین فرش دنیا؛ فرش ایرانی با قیمت 20میلیارد تومان! + عکس
گران قیمت ترین فرش دنیا؛ فرش ایرانی با قیمت 20میلیارد تومان! + عکس
این فرش کرمانی که با قیمتی بالا توسط فردی خارجی و ناشناس خریداری شد بسیار گران قیمت تر از رکورد قبلی است. پیش از این، رکورد گران قیمت ترین فرش در اختیار فرش دستباف ابریشمی اصفهان (متعلق به قرن ۱۶) بود که با قیمت ...
 
این فرش کمیاب ایرانی (متعلق به قرن ۱۷) با قیمت ۶٫۲ میلیون پوند در شرکت کریستینز (شرکت انگلیسی مشهور در تجارت آثار هنری و حراجی) و ۲۰ مرتبه بیشتر از آنچه که انتظارش می‌رفت به فروش رسید.
این فرش کرمانی که با قیمتی بالا توسط فردی خارجی و ناشناس خریداری شد بسیار گران قیمت تر از رکورد قبلی است. پیش از این، رکورد گران قیمت ترین فرش در اختیار فرش دستباف ابریشمی اصفهان (متعلق به قرن ۱۶) بود که با قیمت ۲٫۳ میلیون پوند در ژون ۲۰۰۸ در نیویورک فروخته شد.

 
 
             نمونه ایی از یک فرش ایرانی در حراجی کریستینز

پس از شکسته شدن رکورد فروش، مدیر بخش فرش های کریستینز، ویلیام رابینسون، گفت: “این نمونه، جذابیت، ظرافت و توازن خیره کننده ایی دارد که با طراحی فریبنده و در عین حال ساده ایی همراه شده است.”

یک سخنران اضافه می‌کند که کیفیت قالیچه بازتابی از استعداد والای بافنده های کرمانی بوده است که تقریبا بیشترین مبتکر و نفوذ را در بین تمام طراحان فرش داشته اند.
* دقت کنید، قیمت ها به پوند است. مثلا، عدد ۶٫۲ میلیون پوند بریتانیا معادل تقریبی ۹٫۵ میلیون دلار آمریکا است.
 
 
منبع: 1reza.net
  • اخبار مرتبط